sobota, 29 marca 2014

[005] - Jadzia

Dzisiaj ocenię blog: http://otaku-note.blogspot.com/

Pierwsze wrażenie:
Weszłam na twój blog, na który dotąd nie zaglądałam. Pierwsze, co zobaczyłam to ładujący się nagłówek. Jest... nietypowy? Nie zrobiony raczej na żadnej szabloniarnii. Może warto byłoby zamówić jakiś szablon? Jedziemy dalej..... Zakładki. Strona Główna, O mnie, Linki. Trochę za mało zakładek.... W zakładce o mnie jest tylko kilka słów. Mogłoby być dłużej. Weszłam na linki. Analizatornie, ocenialnie... O nasza! Aż szeroki uśmiech pojawił się na mojej twarzy. Świetnie. Widzę, że jest tu więcej ocenialni.... Około 10? Tak mniej więcej. Teraz, co tam dalej.... Zauważyłam po prawej stronie gadżety. Archiwum, Etykiety i Co czytasz lub przeczytałaś. Oryginalność. Ta lista jest tak długa, że aż kole mnie w oczy. Może lepiej ją umieścić w jakiejś zakładce? Pomyśl o tym. Jednak myślę, że warto by było dodać także twój skrót profilu, liczbę wyświetleń. Taki drobiazg, a robi wiele.

Otrzymujesz:
3,5/5 pkt

Wystrój:
Jak już wspominałam masz nietypowy nagłówek. W sumie to nie jest idealny, jednak może wartoby było zamówić jakiś szablon lub nagłówek? To nic trudnego. Bardzo pomogłoby twojemu blogowi. Tylko zastanów się jeszcze nad kolorami. Biały tu kompletnie nie pasuje. W sumie gdyby nagłówek był większy wyglądałby bardzo interesująco i fenomenalnie. Szkoda, że tak nie jest.

Dostajesz:
7/10 pkt

Błędy:
Angst jeden: pokolenie, łaska i kombinowanie...
"kiedy mają otworzyć słownik PAPIEROWY, CO TO MA PRAWDZIWE KARTKI" - powinnaś postawić przecinek przed "co"...
"kiedy dowiedzieli się, że w PRACY ZALICZENIOWEJ NIE MOŻNA KORZYSTAĆ Z WIKIPEDII!" - wyrażanie emocji nie polega na pisaniu wyrazów w caps lock'u. Mogłabyś pogrubić zdanie "nie można korzystać z wikipedi!". Wyglądałoby to owiele lepiej... Masz wiele podobnych błędów.

Okruchy życia: Techniki Zdawania Egzaminów
"Dodatkowym atutem są trzęsące ręce i głos podczas odpowiadania, i nieśmiałe patrzenie na wykładowcę" - zapomniałaś o przecinku przed drugim "i"...

Ogólnie nie masz mnóstwa błędów. Czasami się zdarzają. Przeczytałam TYLKO te notki. Dokładnie te dwie i nic więcej.

Oto ocena tego podpunktu:
13/15 pkt

Punkty dodatkowe:
• zdjecia, które sama dodajesz
• ładny nagłówek (jednak niedopracowany)
• humorystyczne notki

Dostajesz:
3/5 pkt

WERDYKT
Punkty: 26,5
Ocena: 5 (bdb)
Trochę ci zabrakło do szóstki. Jednak nie martw się. Przerób trochę bloga, a będzie idealny. Popracuj trochę nad stylem i ortografią. Liczę na ciebie, Jadziu! Powodzenia!

Przyjmuję zamówienia! :)

Wasza,
~Love me again <3

5 komentarzy:

 1. Yyy, czemu namawiasz mnie na szablon z szabloniarni? Nie lubię ich, wolę coś skromniejszego i spokojniejszego. No i wolę sama robić grafiki na swoje blogi. Jak bardzo słabe by one nie były, mam satysfakcję z tego, że robię je sama (i nie muszę się bać o prawa autorskie w razie gdyby weszło coś z rodzaju AKTA ;)).

  Jakie mogłabym jeszcze mieć zakładki w pamiętniku? Trochę dziwne, ale nie mogłam wpaść na nic innego, co nie sprawiłoby, że mój blog wydałby się sztucznie napchany bezsensownymi zakładkami. Listy książek nie wstawię do żadnej zakładki. Myślałam o tym, ale podoba mi się ta lista z boku. Liczby wyświetleń ani skrótu profilu też nie wstawię. Wyświetlenia wydają mi się dość pretensjonalne, na pokaz. A na moim profilu i tak nie ma prawie nic napisane, więc to trochę bez sensu.

  Tru story z tym nagłówkiem. Muszę go faktycznie poprawić. Ale raczej kolorystyki nie zmienię.

  "PAPIEROWY, CO TO MA PRAWDZIWE KARTKI" --> już któryś raz ktoś mi pokazuje to jako błąd, chodziło mi o takie krzyczenie na jednym wdechu. Ale jak nie wszyscy widzą aluzję, to jednak zmienię. Dzięki.

  "wyrażanie emocji nie polega na pisaniu wyrazów w caps lock'u. Mogłabyś pogrubić zdanie "nie można korzystać z wikipedi!". Wyglądałoby to owiele lepiej... Masz wiele podobnych błędów." --> to nie jest błąd. W całym blogu konsekwentnie oznaczam krzyk wielkimi literami. Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że powinnam to zmienić.

  To tyle uwag. Dzięki za ocenkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam. To mój pierwszy raz. Nie miałam pomysłu. To była moja ocena, moja perspektywa, więc... bardzo przepraszam jeśli cię uraziłam. Masz bardzo fajny blog, jednak to pamiętnik i nie miałaś tylu błędów. Musiałam coś znaleźć. Podobała mi się notka z tymi... technikami zdawania egzaminów... XD Rozwaliłaś mnie. Naprawdę. Piszesz świetnie i wybacz mi, ale to była moja pierwsza ocena. Muszę się pozbierać i naprawić własne błędy w następnej mojej notce :) A chodziło mi o to: http://otaku-note.blogspot.com/2013/08/okruchy-zycia-techniki-zdawania.html ♥ Dobre, dobre :D Jadzia... masz świeny blog i to się liczy. Można się pośmiać, o tak. Czasami tam wchodzę, żeby po prostu się turlać ze śmiechu. Dziękuję, że zaakceptowałaś moje sugestie. A nagłówek ładny tylko to białe tło... No cóż. Trudno :)

   ~ Love me again

   Usuń
 2. szabloniarnii.
  Szabloniarni.

  Jedziemy dalej.....
  Oj, kropki Ci się rozsypały.

  Trochę za mało zakładek....
  Znowu.

  W zakładce o mnie jest tylko kilka słów.
  Wyróżnienie tekstu też szwankuje.

  Widzę, że jest tu więcej ocenialni....
  Zainwestuj w lepszą klawiaturę, bo Ci się te kropki sypią i sypią.

  Tak mniej więcej. Teraz, co tam dalej....
  Dziecko, po co Ty to wszystko piszesz? Chyba tylko po to, by ta, pożal się Borze, ocena zawierała więcej niż trzy słowa: „Taki piękny szablonik!!!111oneone".

  Jak już wspominałam masz nietypowy nagłówek
  Czy przed „masz" nie powinno być przecinka?

  jednak może wartoby było
  Warto by było.

  W sumie gdyby nagłówek był większy wyglądałby bardzo interesująco i fenomenalnie.
  Przecinek przed „wyglądałby". // No to interesująco czy fenomenalnie? Bo, tak jakby, stopień się różni. ;)

  pisaniu wyrazów w caps lock'u.
  Raczej z caps lockiem. Przy okazji, bez apostrofu.

  Wyglądałoby to owiele lepiej...
  O wiele.

  Przeczytałam TYLKO te notki. Dokładnie te dwie i nic więcej.
  Dobrze, że nie sam adres bloga.

  zdjecia, które sama dodajesz
  Ile punktów dostałaby, gdyby zdjęcia na bloga dodawały jej kompletnie obce osoby? ;p

  OdpowiedzUsuń